niedziela, 4 sierpnia 2013

Kultura Nędzy

Zin hardcore/punk wydawany w latach 1989 - 1997 w Lublinie. W sumie ukazało się 5 numerów. Stopa redakcyjna  pierwszych dwóch numerów to: Paweł 'Bocian' Sikora (Amen, Antichrist, The Bold And The Beautiful), Tomasz 'Mrówa' Komorek (07 Zgłoś Się, Amen), Rotten i Dariusz 'Pała' Palinowski (07 Zgłoś Się, A.P.S.F., Amen). Kolejne trzy są autorstwa Bociana.
"Kultura Nędzy #1"
16 stron, format A6
skład maszynowy, xero
wydawca: Bocian, Mrówa, Rotten, Pała
Rok wydania: 1989
W środku: raporty z Łodzi i Poznania, info o zespołach: Disorder, Dan, Bush Doctor.
"Kultura Nędzy #2"
32 strony, format A5
skład maszynowy, xero
Wydawca: Bocian, Mrówa, Rotten, Pała
Rok wydania: 1990
W środku: wywiady z zespołami: Przejebane, Apatia, Active Minds, Gejzer, komiksy, opowiadanie, raport z Holandii, tekst o ruchu straight edge, teksty o zespołach: Doom, Yeastie, Girlz, 7 Seconds, D.O.A..
"Kultura Nędzy #3"
44 strony, format A5
skład komputerowy, druk
Wydawca: Bocian
Rok wydania: 1990
W środku: wywiady z zespołami: MDC, So Much Hate, Homomilitia, artykuły na temat: rewolucji w Hiszpanii, squatingu w Amsterdamie, zespołu Active Minds, chrześcijaństwa, Filipin, twórczości Luisa Bunuela, recenzje, komiksy.
"Kultura Nędzy #4"
52 strony, format A5
skład komputerowy, druk
Wydawca: Bocian
Rok wydania: 1995
W środku: wywiady z zespołami: Active Minds, Dirt, Pissed, artykuły na temat: rewolucji w Hiszpanii, religii, europaranoji, służby zastępczej, twórczości Andrzeja Żuławskiego, info o zespołach: Amen, Red Light, recenzje, komiksy.
"Kultura Nędzy #5"
60 stron, format A5
skład komputerowy, druk
Wydawca: Bocian
Rok wydania: 1997
W środku: wywiady z zespołami: Defiance, Detestation, Los Crudos, Spitboy, Jude oraz z Jackiem Sierpińskim, info o zespole Piekło Kobiet, artykuły na temat: trasy zespołu Amen po Słowenii, twórczości Wima Wendersa, recenzje, komiksy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz